Düzenleme ekranı bir çok açıdan sezgisel,  özellikle de metin yazmak, görüntüleri metin içinde pozisyonlandırmak ve bağlantı oluşturmak için. Video eklemek için ise sezgisel değil. Diğer bir problem ise çevrimiçi bir kaynaktan kopyalanan metnin garip bir şekilde formatlanması. Html bilenler için girdi oluşturmaya yarım edecek bir html düzenleme penceresi mevcut. GUI editörü mükemmel değil! Örneğin görüntüleri metnin sağına kaydırmak konusunda iyi ama sola kaydırmak konusunda değil. Dolayısıyla gerektiği gibi çalışmazsa yılmayın. Bunun yerine bir yorum yazın ve probleminizin çözümü büyük ihtimalle bu yardım sayfalarında bulunacaktır.

Kes-yapıştır metin

İstediğiniz metni çevrimiçi bir kaynaktan kopyalayın, sonra TextEdit gibi basit bir metin editörüne yapıştırın. Bu garip formatları yokedecektir. Daha sonra metni editörden Rehber editör penceresine kopyalayın. İşte bu kadar!

Video ekleme

Açık bir köşeli parantezle başlayın “[“ hemen ardından “video:” yazın. Ardından  iki noktadan “:” hemen sonra videonun adresini girin (örn. YouTube). Bunun hemen ardından da kapalı köşeli parantez “]” girin. Bu açıklamadaki “” işaretlerini kullanmayın.

Bağlantının son hali şöyle görünecektir:

Leave a Reply